Sınıfının en iyisi Robotik Çözümleri İle STEM öğretimi

0

Robot Akademi İnnovationlab eğitim sınıflarında 10-16 yaş arası öğrencilere STEM eğitimine temel oluşturan Kodlama ve Robotik okuryazarlığı uygulanmaktadır. Merkezimizde öğrenciler üniversitelerde rastlanan robotik çalışmalarına ilkokulda başlar, ortaokul ve lisede devam eder.

Eğitimlerimizde Education  tarafından geliştirilmiş  LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 robotik setleri ve MIT Medya Laboratuvarında geliştirilmiş görsel programlama dili kullanılmaktadır.

NASA işbirliği ile hazırlanan “Uzay Görevi”

Öğrenciler Robotik alanındaki ilgi çekici ve kolay bir giriş olarak tasarlanan, Mars’ta seyahat eden ve Mars’ta yaşayan çok güncel ve gerçek bir temayla çalışacaklar.

Bu eğitimde öğrenciler Bilim adamı ve mühendis olarak çalışarak  yaratıcı problem çözme becerilerini test etmek için görevler yoluyla ilerleyeceklerdir. Mühendis ve bilim adamlarının bugün çözmeye çalıştıkları temel güçlükleri ele alan uzay uzmanlarıyla ortaklaşa geliştirilen üç araştırma proje görevini birlikte tamamlayacaklar.

 

Tasarım Mühendisliği Eğitim Programı

Tasarım Mühendisliği Projeleri, öğrencilerin belirli problemleri çözmek için robotları tasarlamasına, kurmasına ve programlamasına olanak tanıyan yenilikçi bir etkinlik programıdır.

Tasarım Mühendisliği Projelerini kullanarak,  öğrenciler fizik bilimi, teknoloji ve matematik kavramlarına öğreneceklerdir. Öğrenciler, bu kavramları bir yazılım programlama ortamıyla entegre edilmiş dijital belge araçları tarafından desteklenen yaratıcı problem çözme projelerine uygularlar.

 

 

Share.

Comments are closed.